Kodėl įmonės vadovui reikalingas projektų valdymas?
Neaiškios apimties, nuolat vėluojantys ar net neturintys konkrečių terminų, biudžetus viršijantys ar apskritai be kaštų/naudos skaičiavimų įmonės pokyčių projektai yra iki skausmo pažįstami daugeliui vadovų.
Kalba čia eina apie tokius reikšmingus verslo pokyčius, kaip naujų verslo krypčių išvystymas, gamybos pajėgumų plėtra, iš esmės naujų produktų kūrimas, inovatyvių technologijų, įrangos, sistemų diegimas, taip pat verslų įsigijimai, sujungimai ir t.t. Vytenis Kudinskas, verslo valdymo paslaugų bendrovės “Mažeika ir partneriai” partneris, projektų valdymo praktikos grupės vadovas pripažįsta, kad, diegiant tokius ir panašius pokyčius, situacija su projektų valdymo gerųjų praktikų taikymu Lietuvos įmonėse yra prasta. “Per savo darbinę karjerą susidūriau vos su keletu įmonių, kuriose šiomis praktikomis būtų efektyviai vadovaujamasi, ir ši situacija laikui bėgant negerėja. Įgyvendinant esmines verslo iniciatyvas, tipinėje lietuviškoje kompanijoje vis dar dominuoja „darytojo“ mentalitetas („reikia tiesiog daryti, o ne užsiiminėti planavimais ir visokia kitokia biurokratija“), – sako ekspertas.
Viena iš pagrindinių kiekvienos įmonės vadovo funkcijų – užtikrinti tinkamą įmonės strateginių projektų portfelio valdymą, t.y. kad būtų vykdomi tik išties būtini projektai, kad jie būtų vykdomi pačiu tinkamiausiu laiku, ir kad tam būtų optimaliai panaudojami turimi ištekliai (tiek piniginiai, tiek žmogiškieji).
“Ypatingai svarbu gerai suvokti savo įmonės galimybių „lubas“ ir apsispręsti, kurie projektai turi būti vykdomi dabar, kuriuos reikia atidėti ateičiai, o kurių teks atsisakyti. Be to, prioritetus būtina vertinti nuolat, nes situacija visą laiką kinta”,- sako V.Kudinskas.
Klausytis – Kodėl įmonės vadovui reikalingas projektų valdymas? – Verslo žinios (vz.lt)