Melga

Ambicija – verslo

diversifikacija

ir plėtra

13 autoservisų tinklą valdanti bendrovė „Melga“ yra viena didžiausių autoserviso paslaugų įmonė Lietuvoje. Trečią dešimtmetį veiklą vystančios bendrovės vardas tvirtai siejamas su padangų ir ratlankių prekyba bei montavimu, o dabar – taip pat ir su automobilių priežiūros paslaugomis.

Vis dėlto ilgus metus padangų ir ratlankių prekybos bei montavimo srityje labai sėkmingai veikusi bendrovė praėjusio dešimtmečio viduryje susidūrė su sunkumais. Stipriai pasikeitus verslo aplinkai, išaugus konkurencijai, reikšmingai sumažėjus prekių ir paslaugų pelningumui, natūraliai prasidėjo įmonės valdymo stagnacija ir iškilo grėsmė įmonės veiklos tęstinumui.

„Melga“ turėjo platų, gerai išvystytą padangų pardavimo ir montavimo paslaugų tinklą bei didelę lojalių klientų bazę. Todėl buvo priimtas strateginis sprendimas greta padangų pardavimo ir montavimo paslaugų stipriai vystyti jau esamas automobilių remonto, įmonių autotransporto parkų priežiūros paslaugas. Taip pat buvo pakeistas verslo valdymo modelis, reikšmingai sumažintos administracinės sąnaudos.

Įgyvendinti pokyčiai buvo labai naudingi bendrovei – išaugo pajamos, reikšmingai padidėjo veiklos efektyvumas ir pelningumas. „Melga“ vėl sugrįžo į sėkmingos veiklos kelią.

2015 – 2018 metais „Mažeika ir partneriai“ teikė bendrovei „Melga“ strategijos kūrimo, projektų portfelio valdymo paslaugas, taip pat ekspertines paslaugas įgyvendinant strategines iniciatyvas. Bendrovės partnerė Jolanta Pocienė buvo projektų portfelio valdytoja, vadovaujantysis partneris Gintautas Mažeika – laikinasis įmonės vadovas.

„Melga“ savininkas, vadovas Erlandas Gintneris:

„Labai džiaugiuosi bendradarbiavimu su verslo valdymo paslaugų bendrove „Mažeika ir partneriai“. Kartu su jais į „Melgą“ atėjo naujas požiūris, naujos idėjos, nauji jauni vadovai. Dirbome intensyviai, ieškojome ir rasdavome geriausius įmonei sprendimus. Ar buvo sunku? Taip, buvo nelengva, o sunkiausia buvo keistis man pačiam kaip ilgamečiam įmonės vadovui, suvokti savo ribotumus, mąstymo spragas. Taip pat buvo nelengva pilnai pasitikėti vieni kitais. Sukūrėme naują strategiją, įgyvendinome daug įdomių ir įmonei labai reikalingų projektų. „Melga“ pastatyta ant labai gerų bėgių ir rieda teisinga kryptimi.“

Įgyvendintos paslaugos

Verslo strategija

Laikinasis įmonės vadovas

Projektų portfelio valdymas

50
Pelno augimas 2016 - 2018 m., %